Road to Himmerland – Støt vores juniorer

Anden del af Road to Made in HimmerLand er om muligt endnu vigtigere for klubben.

Vi har oprettet en virtuel støtteturnering i GolfBox.

Når du tilmelder dig “turneringen” og betaler et tilmeldingsfee (du kan vælge imellem flere beløb) så går dette beløb til klubbens juniorarbejde. Vi kalder det en virtuel turnering, for der spilles ikke efterfølgende en turnering.

Alle medlemmer, der støtter juniorarbejdet med mindst 50 kroner præmieres med en dagsbillet til Made in HimmerLand presented by Freja (torsdagen 2022).

Alle vindere indrapporteres efterfølgende til Dansk Golf Union, som vil liste alle med navn, og klub på Golf.dk samt videregiver information om navn og mailadresse til Made in HimmerLand til brug for udstedelse af billetter.

På forhånd tak for støtten.

Sekretariatet/Heidi