Ny sponsor – Alvang service

Vi benyttede tiden, hvor sekretariatsbygningen var aflåst, til til en gennemgribende hovedrengøring, som blev udført af vores nye sponsor og samarbejdspartner på rengøring af klubbens faciliteter.

Indehaver Lasse Alvang fra Alvang service beskriver sin virksomhed således:

’Alvang Service er en servicevirksomhed, som har stor erfaring indenfor erhvervsrengøring, men med tiden har virksomheden udviklet sig og i dag kan vi også tilbyde en række andre services. Alvang Service er et professionelt og dynamisk team, der sætter fokus på kundernes behov og ønsker, nemlig kvalitet, stabilitet og sikkerhed til den rigtige pris.

Vores målsætning er at være tæt på kunderne. Faktisk aflægger vi dagligt/ugentligt besøg hos de fleste af vores kunder. Udover en utrolig god kundekontakt, er vi kendt som en professionel og loyal samarbejdspartner.

Vi betragter vores samarbejde som en tillidssag, både med hensyn til kvaliteten og omhyggeligheden, men også med hensyn til fortroligheden.

Vores medarbejdere er dedikerede, fordi deres arbejde er deres hovederhverv, derfor har vi meget lidt udskiftning i personalet og kan uddanne dem til opgaven’.

Kontakt Lasse Alvang på tlf.nr. 2215 3637 eller email lasse@alvang.dk , hvis du har en rengøringsopgave, du vil have tilbud på.

Sekretariatet/Pia