Medlemsundersøgelse – den første i 2021

I vores bestræbelse på løbende at udvikle Værløse Golfklub har vi brug for din feedback til at sikre de bedste oplevelser og største mulige værdi af dit medlemskab. Vi ønsker at blive bedre til at forstå de forhold og faktorer, som har betydning for vores medlemmer og gæsters oplevelse af vores klub. Denne viden giver os en unik mulighed for at udvikle en organisation, som hele tiden stræber mod, at skabe den bedst mulige oplevelse for dig som golfspiller.

Vi mener, at den gode oplevelse for medlemmer og gæster i golfklubben skaber det bedste grundlag for klubbens forsatte udvikling og drift.

Den 6. juli udsendte vi den første runde af Players 1st – Golfspilleren i Centrum 2021, hvor du måske vil være blandt den halvdel af vores medlemmer, som i denne omgang får mulighed for at give input. Den anden halvdel modtager en tilsvarende undersøgelse i september. Hvis du modtager en email invitation til medlemsundersøgelsen, håber vi du vil tage dig tid til at besvare undersøgelsen. Vi har brug for din feedback både godt og skidt, og vil bruge dine input til den fortsatte udvikling af vores klub – Tak

Bestyrelsen

Værløse Golfklub